O týdnechProgramArchivFotogalerieFokusHistorieKontakt
 

Program TDZ 2016

České Budějovice

14. - 15. října Týden obyčejného šílenství
Pátek 20:30 – 0.00
Sobota 20:00 – 22.00
14.10. Koncert kapely Houpací koně, Naked Professors (během koncertů budou vystaveny plakáty z destigmatizační kampaně 2016), 15.10. - divadelní představení skupiny Arte della Tlampač
pořádá: FOKUS České Budějovice, z.s.
kde: Music bar Velbloud, U Tří lvů 294/4, České Budějovice 6, 370 01 České Budějovice, Horká Vana, kulturní klub, Česká 222, 370 01 České Budějovice
info: www

Nahoru

Děčín

14.září ANDĚLÉ VŠEHOMÍRA
20:00Island / 2000 / Třicátník Páll se po rozchodu s přítelkyní uzavírá do sebe a jeho stav se zhorší natolik, že se dostane do léčebny, kde poznává nové přátele a cítí se bezpečně.
pořádá: Fokus Labe
kde: Kino Sněžník, Děčín
info: www.fokuslabe.cz

22.září PROTI PŘÍRODĚ
20:00Norsko / 2014 / Cesta do drsné norské krajiny a do hla¬vy třicátníka Martina, otce a manžela. Vyráží na víkendový výšlap do hor a my slyšíme jeho necenzurované myšlenky.
pořádá: Fokus Labe
kde: Kinokavárnav klubu Le Garage Noir
info: www.fokuslabe.cz

27.září DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
9:00 - 17:00Prohlídka zařízení, představení komunitních služeb, besedy s pracovníky na téma psychosociální rehabilitace a cesta k zotavení lidí se zkušeností s duševním onemocněním, prodej výrobků chráněných dílen, občerstvení.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus Labe, Děčín
info: www.fokuslabe.cz, Den otevřených dveří

3.října ANOMALISA
19:00USA / 2015 / Michael Stone pracuje jako motivátor. Poradí ostatním, ale ne sám sobě. Přicestoval do Cincinnati, kde má motivovat účastníky kongresu.
pořádá: Fokus Labe
kde: kino Sněžník, Děčín
info: www.fokuslabe.cz

Nahoru

Litoměřice

21.září DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
9:00 -13:00Prohlídka zařízení, představení komunitních služeb, besedy s pracovníky na téma psychosociální rehabilitace a cesta k zotavení lidí se zkušeností s duševním onemocněním, prodej výrobků chráněných dílen, občerstvení
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus Labe -Litoměřice
info: www.fokuslabe.cz, Den otevřených dveří

21.září SPOLEČENSKÝ KLUB PRO KLIENTY A OSOBY BLÍZKÉ
14:00 - 18:00 Setkání s klienty, jejich rodinnými příslušníky a přáteli, pro¬hlídka prostor, představení služeb, ukázka a prodej výrob¬ků chráněných dílen a aktivizačních programů
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus Labe -Litoměřice
info: www.fokuslabe.cz

21.září ANDĚLÉ VŠEHOMÍRA
20:00Island / 2000 / Třicátník Páll se po rozchodu s přítelkyní uzavírá do sebe a jeho stav se zhorší natolik, že se dostane do léčebny, kde poznává nové přátele a cítí se bezpečně.
pořádá: Fokus Labe
kde: Kino Máj
info: www.fokuslabe.cz

28.září UMĚNÍ PLAKAT
20:00Dánsko / 2006 / Příběh o pokřivené lásce rodičů a dětí vypráví jedenáctiletý Allan, jehož otec si pláčem vynucuje soucit rodiny, která se ocitá v troskách.
pořádá: Fokus Labe
kde: Kino Máj
info: www.fokuslabe.cz

3.října - 7.října Den otevřených dveří - Diakonie ČCE – azylový Domov pro matky s dětmi
9:00 - 14:00Cílová skupina: osoby bez přístřeší. Program: představení služby a provozu zařízení, formy spolupráce se souvisejícími organizacemi – dobrá praxe, prohlídka zařízení, možnost návštěvy v jinou dobu po telefonické domluvě
pořádá: Diakonie ČCE – azylový Domov pro matky s dětmi
kde:Liškova 43, Litoměřice
info: www.fokuslabe.cz

5.října Den otevřených dveří - Diakonie ČCE – Sociální rehabilitace
9:00 - 15:30Cílová skupina: lidé se zdravotním postižením od 18 do 64 let. Program: seznámení se službou, dobrou praxí
pořádá: Diakonie ČCE
kde:Teplická 1, Litoměřice
info: www.fokuslabe.cz

Nahoru

Ostrava

8.,9. a 10.září CRAZY FEST III.
16:00 - 22:00CRAZY FEST (CF) je hlavní akcí kampaně, která v Ostravě probíhá pod názvem Ostravské týdny pro duševní zdraví. Na CF vystoupí řada zajímavých kapel a interpretů: HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica, JABLKOŃ, Karpatská drůbež, Václav Koubek, OBOROH, Eva Henychová, Iridiani(flamenco) a Havířovské klarinetové kvarteto.
pořádá: MENS SANA, o.p.s.
kde: Na Zámku Poruba, Nábřeží SPB 60/46, Ostrava-Poruba
info: www.menssana.cz, www.kpostrava.cz

6.října Setkání u Oblouku
15:00 - 20:00Společná výstava fotografických prací autorů se zkušeností s duševním onemocněním v tréninkové kavárně Kafárna spojená s kreativními workshopy pro všechny návštěvníky.
Vstup zdarma.
pořádá: Spirála o.p.s.
kde: Kafárna, U Oblouku 10/501, 708 00 Ostrava - Poruba
info: www.spirala-ops.cz

Nahoru

Plzeň

8.října - 10.října Dny pro duševní zdraví 2016 Plzeň
 Součástí programu jsou koncerty, tematická divadelní a filmová představení, performance, přednášky, dny otevřených dveří, psychoterapeutické workshopy a další.
pořádá: Epoché o.s. a Ledovec o.s.
kde: Moving Station, Most Ivana Magora Jirouse 2, Plzeň a Psychiatrická léčebna Dobřany
info:www.dpdz.cz, FB dpdz

Nahoru

Praha

13.září DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V CDZ 8
16:00 - 20:00Zajímají vás otázky spojené s duševním zdravím? Co je normální? Kde vyhledat pomoc? Jak taková pomoc může vypadat? Jak se pozná duševní onemocnění? Jak se s ním žije? Na tyto a podobné otázky budou odpovídat odborníci z Centra duševního zdraví pro Prahu 8. Připraven je i doprovodný kulturní program.
Akce pro odbornou veřejnost i blízké sousedy centra.
pořádá: Centrum duševního zdraví pro Prahu 8
kde: Dolákova 24, Praha 8
info:

13.září DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KLUBU MOSTY
13:30 - 20:00Klub Mosty připravil pro zájemce z řad veřejnosti promítání pásma filmů s tématikou inovativních přístupů v oblasti duševního zdraví. Mezi filmy budou besedy s diváky moderované peery. (Peerem se nazývá člověk s vlastní zkušeností s duševním onemocněním, který pomáhá druhým sdílením své zkušenosti a dodává jim tak povzbuzení a naději.)
pořádá: Klub Mosty Fokusu Praha
kde: Dolákova 24, Praha 8
info:

14.září STŘEDO BOD VE SMÍRU
od 18:00Autorské čtení z děl básníků a prozaiků se zkušeností s duševním onemocněním i bez ní. V kavárně Lajka budou současně celé září k vidění grafiky Tomáše Vaňka.
pořádá: Studio 27 Fokusu Praha
kde: Kavárna Lajka, U Akademie 11, Praha
info:

15.září Fokus na JARMARKu U LUDMILY
stánek Centra Podskalí, od 11,00 do 20,00Na Jarmarku u Ludmily se tradičně propojuje kulturní a sociálně zdravotní oblast. Neformálně se tu setkávají lidé všech generací při nákupu rozmanitých výrobků nejrůznějších sociálních firem a chráněných dílen. Připraven je i bohatý kulturní i osvětový doprovodný program. Fokus Praha se každoročně Jarmarku účastní a představuje tam výrobky a umělecká díla svých služeb.
pořádá: Diakonie ČCE-SKP – stánek Fokusu Praha – Centrum Podskalí
kde: Náměstí Míru, Praha 2
info:

17.září ZAŽÍT VÝTOŇ JINAK
10:00 - 20:00Pracovníci i klienti z Centra Podskalí prožijí spolu se sousedy den jinak. Ulice Na Hrobci a park kolem Podskalské celnice ožijí mezi 10. a 20. hodinou pouličním životem, tancem, hudbou, výtvarnými dílnami i sportem. Bude se debužírovat a užívat!
pořádá: Iniciativa Auto*Mat, Na Výtoni je hlavním organizátorem Fokus Praha, z., ú. Centrum Podskalí spolu s řadou sousedských sdružení a živnostníků.
kde:
info: www

17.září ZAŽÍT KARLÍN JINAK
10:00 - 20:00Na sousedském setkání Zažít Karlín jinak se můžete těšit na - výtvarnou dílnu pro děti, výměnný bazárek oblečení a doplňků, prodej výrobků Cedry, interakativní komiksová hra o životě duševně nemocných.
pořádá: Iniciativa Auto*Mat, v Karlíně ve spolupráci s Fokusem Praha a Green Doors a dalšími sousedy.
kde:
info:

20.září VÝLET PARNÍKEM PO VLTAVĚ
 Tradiční výlet lodí v centru Prahy pro zaměstnance a klienty všech Fokusů.
pořádá:Fokus ČR
kde: Kotviště lodi Cecilie u Čechova mostu.
info:

22.září MINIKONFERENCE UZDRAVME SE
 Beseda bude na téma, co potřebujeme od psychiatrie a co potřebuje psychiatrie od nás, zváni jsou všichni, kdokoli, účastnit se budou jak odborníci z Fokusu Praha různých profesí, peer pracovníci taky, také zástupci odborné veřejnosti zvenčí - z Magistrátu, pozveme ÚVN, PNB atd.
pořádá: Centrum Břevnov Fokusu Praha
kde: Centrum Břevnov, Meziškolská 2
info:

říjen DUŠE JAKO MÚZA
15:00 - 20:00výstava fotografií Petry Sinecké, naší kolegyně ze sociální firmy Zahrada, v prostorách Jůnova statku. Častým námětem jejích fotografií jsou ženy v nejrůznějších proměnách a situacích. Petra Sinecká vystavovala v letošním roce již v Sanatoriu Ondřejov a v prostorách Lighthouse Praha.
pořádá: Centrum sociálních firem Fokusu Praha
kde: Jůnův Statek, Sedlec u Líbeznic
info:

  NOVÝ SVĚT
 Promítání dokumentárního filmu Nový svět z nabídky Kinedoku. Následovat bude beseda s tvůrkyní dokumentu, kterou bude moderovat Studio 27. Z besedy vznikne videozáznam.
pořádá:Kinedok a Studio 27 Fokusu Praha
kde: Kavárna Liberál, Heřmanova 6, Praha 7
info:

5. - 31.října PŘÍBĚHY DUŠE
 - Již druhým rokem nabízíme seznámení s životními příběhy našich klientů, skutečných lidí, kterým do života vstoupila duševní nemoc. Zveme vás proto do příjemného prostředí třech kaváren v Mělníku, kde si můžete tyto příběhy v literární podobě přečíst u své oblíbené kávičky.
pořádá:Centrum Mělník a Dolní Povltaví Fokusu Praha
kde: Kavárna v Muzeu, nám. Míru 54, Mělník, Galerie a Café Ve Věži, ulice 5. Května – Pražská brána, Mělník, Kavárna Marlen, Legionářů 84, Mělník
info:

6.října BENEFIČNÍ AUKCE FOTOGRAFIÍ
 V prostorách podniku Klubovna 2. patro proběhne výstava a následně „Nultý ročník“ benefiční aukce fotografií. Příznivci Fokusu či milovníci umělecké fotografie budou moci v průběhu akce vydražit fotografie a přispět tak na aktivity pro klienty Centra Podskalí. Zbylá část večera bude zasvěcena společenské zábavě, poslechu hudby i tanci.
pořádá:Centrum Podskalí Fokusu Praha
kde: Dlouhá 37, Praha 1
info:

10.října SVĚTOVÝ DEN DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ
 
pořádá:
kde:
info:

10.října Dny otevřených dveří v PN Bohnice a Světový den duševního zdraví
18:15 - přednáška Člověk s duševním onemocněním a práce v Green Doors z.ú., Mgr. Jan Socha
pořádá: Green Doors
kde: Peer klub PNB - Divadlo Za plotem v 18:15 hod.
info:

Nahoru

Rožnov pod Radhoštěm

září - říjen Malby, fučby, tisky a koláže Zdeňka Šimůnka
Po, Pá 8-18; Út,
Čt 12-17; So 8-11.30
Motto: Nepovažuji se za šťastného či nešťastného, jsem surovým bytím.
Výstava Vás provede výtvarnem básníka, skladatele a klavíristy Zdeňka Šimůnka
Vernisáž proběhne v úterý 13. října 2016 v podkroví Městské knihovny v 17.00 hod.
Na kytaru hudebně doprovodí Ivana Dordová. Vystudovala na kroměřížské konzervatoři hru na kytaru, které nyní vyučuje.
pořádá: Iskérka o.p.s.
kde: Městská knihovna, Bezručova 519, Rožnov pod Radhoštěm,podkroví a chodby Městské knihovny
info: www.iskerka.cz, Program září, Program říjen, Pozvánka, Zdeněk Šimůnek

22.září Psychika - Jak to vidí naše tělo
16:30přednáška - Mgr. Lenka Krutilová( psycholog, terapeut, poradce v oblasti celostní medicíny)
„Mým motem je " vše v životě máme ve svých rukách a myšlenkách a tělo nám jen zrcadlí, zda to opravdu držíme pevně".......
pořádá: Iskérka o.p.s.
kde: podkroví Městské knihovny v Rožnově pod Radhoštěm
info:www.iskerka.cz, Program září

4.října Vzpomeň si na zítra - Divadelní spona Zubří
18:00Hudební komedie o tom, co se stane, když muž přijde o práci a žena o své ženství.
Předprodej vstupenek v Knihkupectví Nohavica, vstupné 50,-Kč.
pořádá: Iskérka o.p.s.
kde: Společenský dům v Rožnově pod Radhoštěm
info:www.iskerka.cz, Program říjen, plakát

12.října Neurolobiologie deprese
16:30přednáška - - Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.,FRCPsych.
(ředitel Psychiatrického centra Praha a Národního ústavu duševního zdraví)
Většina z nás čas od času pociťuje stav, který laicky nazýváme deprese, depka. Jakkoli to zní zvláštně, poruchy nálad mají v lidském životě a v lidské společnosti svůj nezastupitelný význam. Chcete-li mu porozumět, přijměte naše pozvání na přednášku s předním českým psychiatrem Cyrilem Höschlem.
Předprodej vstupenek v knihkupectví Nohavica, vstupné 100,-Kč.
pořádá: Iskérka o.p.s.
kde: kino Panorama, Rožnov pod Radhoštěm
info: www.iskerka.cz, Program říjen

19.října Jak na depresivní pocity aneb změna je na nás
16:30Přednáška - Mgr. Monika Stehlíková (lektorka vědecky ověřené metody mindfulness a terapeutka Terapie přijetí a odevzdání ACT )
„Představení klinicky ověřené metody mindfulness/všímavosti s praktickými ukázkami. Metoda úspěšně funguje v následné péči depresivních onemocnění a zároveň na občasné depresivní stavy, pesimistické a negativní myšlenky, které člověk sám nezvládá a mohou vést k depresivnímu či jinému duševnímu onemocnění. Metoda učí lépe zvládat negativní stránky života a radovat se z těch příjemných.“
pořádá: Iskérka o.p.s.
kde: podkroví Městské knihovny , Bezručova 519, Rožnov pod Radhoštěm,podkroví a chodby Městské knihovny
info: www.iskerka.cz, Program říjen

Nahoru

Teplice

20.září DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – CO JE ZA NIMI A PŘED NIMI
10:00 - 18:00Novinky, prohlídka prostor, představení služeb, setkání se studenty, beseda s pracovníky, výstava výtvarných prací v galerii Na schodišti. Projekce dokumentů, ochutnávka vlastního občerstvení, výstava a prodej výrobků chráněných dílen a tréninkových programů
pořádá: Fokus Labe
kde: FOKUS LABE – TEPLICE & FOKUS KAFE TEPLICE
info: www.fokuslabe.cz, Den otevřených dveří

22.září FILMOVÝ KLUB F.20 – JÁ, OLGA HEPNAROVÁ
18:00Česko / 2016 / Příběh ženy, která v roce 1973 nasedla do ná¬kladního auta a v centru Prahy zabila osm lidí. Svůj čin po¬važovala za akt pomsty společnosti, v roce 1975 ji popravili.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Teplice
info: www.fokuslabe.cz

6.října FILMOVÝ KLUB F.20 – V HLAVĚ
18:00USA / 2015 / Pohled do hlavy dospívající Riley, kterou stejně jako nás ovládají emoce radost, strach, hněv, znechucení a smutek a pomáhají vypořádat se nástrahami dní.
pořádá: Fokus Labe
kde:Fokus kafe, Teplice
info: www.fokuslabe.cz

7.října NAROZENINY KAVÁRNY
15:00 - 20:00Kulturně charitativní akce a 6. narozeniny kavárny. Divadla Panoptikum Maxe Fische, Krabice, Orry, hry a soutěže pro děti, výstava a prodejní dražba olejových obrazů, výstava a prodej paličkovaných obrázků a jiných výrobků chráněných dílen i tréninkových programů. Moderátor: Martin Ryba
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe a parčík před kavárnou, Teplice
info: www.fokuslabe.cz

26.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - ANDĚLÉ VŠEHOMÍRA
18:00Island / 2000 / 100 min. / Třicátník Páll se po rozchodu s přítelkyní uzavírá do sebe a jeho fyzický i psychický stav se zhorší natolik, že se dostane do léčebny. V mikrosvětě “vyšinutých“ lidí se cítí bezpečně a poznává nové přátele.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Teplice
info: www.fokuslabe.cz

27.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - PRINCEZNA
18:00Finsko / 2010 / 100 min. / Film podle skutečnosti. Kabaretní tanečnice Anna trpí těžkým mámením smyslů. Je přesvěd¬čená, že je princezna, členka královské rodiny. V nemocnici nalezne domov a vytváří svoji rodinu.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Teplice
info: www.fokuslabe.cz

28.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - JAKO OSTATNÍ
18:00Rakousko / 2015 / 95 min. / Z natáčení v rakouské psy-chiatrické klinice pro děti a mládež v Tullnu vznikl silný a komplexní obraz o fungování instituce a o tom, jak vypadá péče. Následuje beseda.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Teplice
info: www.fokuslabe.cz

29.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - CESTA KOLEM MÉ HLAVY
18:00Československo / 1984 / 78 min. / Do psychiatrického sana¬toria nastupuje pacient – středoškolský profesor Robert, jenž strádá chorobnou nerozhodností. Momentálně neví, zda se má oženit se svou dívkou.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Teplice
info: www.fokuslabe.cz

30.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - TEN BLÁZEN OD VEDLE
18:00Velká Británie / Francie / 2006 / 52 min. / Dokument o uza¬vírání léčeben v Itálii a přístupech k léčbě duševně nemoc¬ných v Evropě. Místy, kde si choroba vybírá svou daň, pro¬vedou současné i minulé oběti.
NEVIDITELNÍ LIDÉ
ČR / 2016 / 27 min. / Dokument Fokusu Labe. 14 let a 69 hospitalizací má za sebou sedm lidí, kteří se poprali s ne¬viditelnou nemocí. Po skončení beseda na téma Bezmoc mocných a moc bezmocných.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Teplice
info: www.fokuslabe.cz

Nahoru

Terezín

7.října Den otevřených dveří - Podpora samostatného bydlení CSS Klobouk Diakonie Terezín
8:00 - 13:00Cílová skupina: lidé s mentálním znevýhodněním a duševním onemocněním od 18 do 64 let. Program: představení služby, beseda s pracovníky
pořádá: Diakonie ČCE
kde:Komenského 224, Terezín
info:

7.října Den otevřených dveří - Chráněné bydlení CSS Klobouk Diakonie Terezín
8:00 - 13:00Cílová skupina: lidé s mentálním postižením od 18 do 64 let. Program: seznámení se službou, prohlídka zařízení
pořádá: Diakonie ČCE
kde:Komenského 224, Terezín
info:

7.října Den otevřených dveří - Sociálně terapeutické dílny CSS Klobouk Diakonie Terezín
8:00 - 13:00Cílová skupina: lidé s mentálním a zdravotním postižením od 16 do 64 let. Program: seznámení s provozem služby, prohlídka prostor, příklady dobré praxe
pořádá: Diakonie ČCE
kde:Komenského 224, Terezín
info:

Nahoru

Třinec

21.září Happening pro duševní zdraví
9:00 - 18:00Jedná se o setkání lidí, kteří mají zkušenost s problematikou duševních nemocí ať už v roli pracovníka sociální služby, rodinného příslušníka nebo člověka s tímto problémem a široké veřejnosti. Kromě představení problematiky a sociálních služeb Slezské diakonie poskytujících pomoc v této oblasti na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program, do kterého se také budou moci zapojit.
pořádá: Slezská diakonie, sociální služby ARCHA Třinec, chráněné bydlení, JORDÁN Třinec, sociálně aktivizační služby a NOE Třinec, podpora samostatného bydlení
kde: prostranství před kulturním domem Trisia, Třinec
info: www.slezkadiakonie.cz

4.října Filmový večer, dokument „Sejde z očí, sejde z mysli“
17:00 - 19:00Jaké je žít v léčebně pro schizofreniky, kteří spáchali těžké zločiny? Režisér John Kastner strávil osmnáct měsíců s pacienty i personálem v kanadském Brockvillu. Jeho nekritický pohled zachycuje běžný život na uzavřeném oddělení. Podaří se zbloudilým duším návrat zpátky do reality? Po promítání následuje diskuze.
pořádá: Slezská diakonie, sociální služby ARCHA Třinec, chráněné bydlení, JORDÁN Třinec, sociálně aktivizační služby a NOE Třinec, podpora samostatného bydlení
kde: Kavárna Pamoja, Revoluční 609, Třinec
info: www.slezkadiakonie.cz

5. října Den otevřených dveří a Den se sociálním pracovníkem
9:00 - 17:00Zájemci si mohou prohlédnout prostory sociálních služeb JORDÁN a NOE Třinec, zjistit, co tyto služby nabízí a seznámit se blíže s profesí sociálního pracovníka.
pořádá: Slezská diakonie, sociální služby ARCHA Třinec, chráněné bydlení, JORDÁN Třinec, sociálně aktivizační služby a NOE Třinec, podpora samostatného bydlení
kde: Hraniční 280, Třinec
info: www.slezkadiakonie.cz

Nahoru

Ústí n. Labem

7.září Den otevřených dveří - Dům dětí a mládeže a ZpDVPP
15:00 - 17:30Komponovaný program her a zábavy pro děti, seznámení se zájmovou činností Domu dětí a mládeže, nabídkou aktivit pro děti předškolního i školního věku, mládež, dospělé a seniory
pořádá: Dům dětí a mládeže a ZpDVPP
kde: Velká Hradební 19, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

12.září VERNISÁŽ VÝSTAVY NEVIDITELNÍ LIDÉ
17:00Sedm lidí se na fotografiích svěří se svou zkušeností s du¬ševním onemocněním. Výstava je součástí projektu: Nevi¬ditelní lidé - “aneb jsou schizofrenici nebezpeční?“
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

12.září Den otevřených dveří - Domov pro seniory Orlická a Azylový dům pro matky s dětmi, p. o.
10:00 - 15:00/ 13:30 - 15:00Kavárnička pro seniory
pořádá: Domov pro seniory Orlická a Azylový dům pro matky s dětmi, p. o.
kde: Orlická 1, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

13.září VELETRH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
10:00 - 17:00 Prezentace poskytovatelů sociálních a sociálně-zdravot¬nických služeb Ústecka, Eliška Lüftnerová, divadlo Panopti¬kum Maxe Fische, africké bubny, Petr Halamíček, moderátor Martin Ryba
pořádá: Fokus Labe
kde: Lidické náměstí, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz, Plakát veletrh

14.září Den otevřených dveří - Spirála, Ústecký kraj z.s.
14:00 - 16:00Skorotické sdílení aneb Bazárek
Doprovodný program: umělecké vystoupení dětí ze ZŠ Vojnovičova, občerstvení
pořádá: Spirála, Ústecký kraj z.s.
kde:K Chatám 22
info: www.fokuslabe.cz

16.září DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
9:00 - 13:00 Prohlídka zařízení, představení komunitních služeb, besedy s pracovníky na téma psychosociální rehabilitace a cesta k zotavení lidí se zkušeností s duševním onemocněním, prodej výrobků chráněných dílen, občerstvení
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus Labe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz, Den otevřených dveří

16.září 3. ZAHRADNÍ SLAVNOST
16:00 - 20:00 Setkání všech, kterým je Fokus Labe blízký. Divadelní spo¬lek Fokusu Labe, výstava děl klientů, pěvecké vystoupení, lampiony přání, slavnostní oheň, zahradní piknik
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus Labe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

20.září TOMÁŠ SVOBODA
18:00 Kavárna jako místo komunikace. Váznoucí rozhovor jako zrada místa. Rozhovor jako z filmu. Absolvent AVU připraví komunikační intervenci do kavárny a představí nový film.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

22.září FILMOVÝ KLUB F.20 – JÁ, OLGA HEPNAROVÁ
18:00 Česko / 2016 / Příběh ženy, která v roce 1973 nasedla do ná¬kladního auta a v centru Prahy zabila osm lidí. Svůj čin po¬važovala za akt pomsty společnosti, v roce 1975 ji popravili.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

27.září PECHA KUCHA NIGHT – BLUDY
19:30 22. tematická Pecha Kucha Night. Umění, design, architek¬tura, život a bludy v hutné prezentaci dvaceti obrázků po dvaceti sekundách pro každého vystupujícího
pořádá: Fokus Labe
kde: Hraničář, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

7.září - 22. října TÝDNY HUMANITNÍCH VĚD
  Pořádá Filozofická fakulta UJEP v rámci oslav 10. výročí založení FF ve spolupráci s Fokusem Labe. Přednášky, ko¬mentované prohlídky, workshopy, besedy, koncerty a vý-stavy.
pořádá: Filozofická fakulta UJEP
kde:
info: www.fokuslabe.cz

3.října Den otevřených dveří - Oblastní charita Ústí nad Labem – Dům Samaritán
9:00 - 15:00
pořádá: Oblastní charita Ústí nad Labem
kde:Štefánikova 246/1, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

3.října Den otevřených dveří - Oblastní charita Ústí nad Labem – Dům Světluška
13:00 - 18:00
pořádá: Oblastní charita Ústí nad Labem
kde:Národního odboje 3, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

3.října Den otevřených dveří - Oblastní charita Ústí nad Labem – Dům pokojného stáří sv. Ludmily
10:00 - 16:00
pořádá: Oblastní charita Ústí nad Labem
kde:V Aleji 434, Chabařovice
info: www.fokuslabe.cz

3.října Den otevřených dveří - Oblastní charita Ústí nad Labem – Centrum pro rodinu Ovečka
9:00 - 15:00
pořádá: Oblastní charita Ústí nad Labem
kde:Poláčkova 2
info: www.fokuslabe.cz

3.října, 5.října Den otevřených dveří - Domov pro seniory Chlumec
 Prohlídky zařízení, představení služby, ukázka aktivizačních programů pro seniory, občerstvení
pořádá: Domov pro seniory Chlumec
kde:Pod Horkou 85
info: www.fokuslabe.cz

10.října OTEVŘENÍ LAVIČKY VÁCLAVA HAVLA V RÁMCI 10. VÝROČÍ FF
13:00-15:00 Osobnosti čtou vybrané texty Václava Havla, výstavy VH ve fotografii a Neviditelní lidé, piknik, hudební doprovod Jarda Svoboda (Traband) a Fanda Holý, kytarista Petr Halamíček
pořádá: Fokus Labe
kde: Filozofická fakulta UJEP
info: www.fokuslabe.cz

10.října THE TAP TAP
19:00Kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu vy¬stoupí v rámci oslav 10. výročí Filozofické fakulty
pořádá: Fokus Labe
kde: Severočeské divadlo opery a baletu
info: www.fokuslabe.cz

6.října FILMOVÝ KLUB F.20 – V HLAVĚ
18:00USA / 2015 / Pohled do hlavy dospívající Riley, kterou stejně jako nás ovládají emoce radost, strach, hněv, znechucení a smutek a pomáhají vypořádat se nástrahami dní.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz

8.listopadu ROLE PEER KONZULTANTŮ – KONFERENCE
10:00 - 15:00Peer konzultanti obhajují práva lidí s duševním onemocně¬ním. Jejich know how je sdílení vlastního příběhu a osobní zkušenost se schizofrenií či jinou duševní nemocí.
pořádá: Fokus Labe
kde: Stacionář Fokusu Labe
info: www.fokuslabe.cz

26.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - ANDĚLÉ VŠEHOMÍRA
18:00Island / 2000 / 100 min. / Třicátník Páll se po rozchodu s přítelkyní uzavírá do sebe a jeho fyzický i psychický stav se zhorší natolik, že se dostane do léčebny. V mikrosvětě “vyšinutých“ lidí se cítí bezpečně a poznává nové přátele.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz, Léčebny ve filmu

27.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - PRINCEZNA
18:00Finsko / 2010 / 100 min. / Film podle skutečnosti. Kabaretní tanečnice Anna trpí těžkým mámením smyslů. Je přesvěd¬čená, že je princezna, členka královské rodiny. V nemocnici nalezne domov a vytváří svoji rodinu.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz, Léčebny ve filmu

28.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - JAKO OSTATNÍ
18:00Rakousko / 2015 / 95 min. / Z natáčení v rakouské psy-chiatrické klinice pro děti a mládež v Tullnu vznikl silný a komplexní obraz o fungování instituce a o tom, jak vypadá péče. Následuje beseda.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz, Léčebny ve filmu

29.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - CESTA KOLEM MÉ HLAVY
18:00Československo / 1984 / 78 min. / Do psychiatrického sana¬toria nastupuje pacient – středoškolský profesor Robert, jenž strádá chorobnou nerozhodností. Momentálně neví, zda se má oženit se svou dívkou.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz, Léčebny ve filmu

30.září PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY VE FILMU - TEN BLÁZEN OD VEDLE
18:00Velká Británie / Francie / 2006 / 52 min. / Dokument o uza¬vírání léčeben v Itálii a přístupech k léčbě duševně nemoc¬ných v Evropě. Místy, kde si choroba vybírá svou daň, pro¬vedou současné i minulé oběti.
NEVIDITELNÍ LIDÉ
ČR / 2016 / 27 min. / Dokument Fokusu Labe. 14 let a 69 hospitalizací má za sebou sedm lidí, kteří se poprali s ne¬viditelnou nemocí. Po skončení beseda na téma Bezmoc mocných a moc bezmocných.
pořádá: Fokus Labe
kde: Fokus kafe, Ústí nad Labem
info: www.fokuslabe.cz, Léčebny ve filmu

Nahoru