O týdnechProgramArchivFotogalerieFokusHistorieKontakt

13.září DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V CDZ 8
16:00 - 20:00Zajímají vás otázky spojené s duševním zdravím? Co je normální? Kde vyhledat pomoc? Jak taková pomoc může vypadat? Jak se pozná duševní onemocnění? Jak se s ním žije? Na tyto a podobné otázky budou odpovídat odborníci z Centra duševního zdraví pro Prahu 8. Připraven je i doprovodný kulturní program.
Akce pro odbornou veřejnost i blízké sousedy centra.
pořádá: Centrum duševního zdraví pro Prahu 8
kde: Dolákova 24, Praha 8
info:

13.září DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KLUBU MOSTY
13:30 - 20:00Klub Mosty připravil pro zájemce z řad veřejnosti promítání pásma filmů s tématikou inovativních přístupů v oblasti duševního zdraví. Mezi filmy budou besedy s diváky moderované peery. (Peerem se nazývá člověk s vlastní zkušeností s duševním onemocněním, který pomáhá druhým sdílením své zkušenosti a dodává jim tak povzbuzení a naději.)
pořádá: Klub Mosty Fokusu Praha
kde: Dolákova 24, Praha 8
info:

14.září STŘEDO BOD VE SMÍRU
od 18:00Autorské čtení z děl básníků a prozaiků se zkušeností s duševním onemocněním i bez ní. V kavárně Lajka budou současně celé září k vidění grafiky Tomáše Vaňka.
pořádá: Studio 27 Fokusu Praha
kde: Kavárna Lajka, U Akademie 11, Praha
info:

15.září Fokus na JARMARKu U LUDMILY
stánek Centra Podskalí, od 11,00 do 20,00Na Jarmarku u Ludmily se tradičně propojuje kulturní a sociálně zdravotní oblast. Neformálně se tu setkávají lidé všech generací při nákupu rozmanitých výrobků nejrůznějších sociálních firem a chráněných dílen. Připraven je i bohatý kulturní i osvětový doprovodný program. Fokus Praha se každoročně Jarmarku účastní a představuje tam výrobky a umělecká díla svých služeb.
pořádá: Diakonie ČCE-SKP – stánek Fokusu Praha – Centrum Podskalí
kde: Náměstí Míru, Praha 2
info:

17.září ZAŽÍT VÝTOŇ JINAK
10:00 - 20:00Pracovníci i klienti z Centra Podskalí prožijí spolu se sousedy den jinak. Ulice Na Hrobci a park kolem Podskalské celnice ožijí mezi 10. a 20. hodinou pouličním životem, tancem, hudbou, výtvarnými dílnami i sportem. Bude se debužírovat a užívat!
pořádá: Iniciativa Auto*Mat, Na Výtoni je hlavním organizátorem Fokus Praha, z., ú. Centrum Podskalí spolu s řadou sousedských sdružení a živnostníků.
kde:
info: www

17.září ZAŽÍT KARLÍN JINAK
10:00 - 20:00Na sousedském setkání Zažít Karlín jinak se můžete těšit na - výtvarnou dílnu pro děti, výměnný bazárek oblečení a doplňků, prodej výrobků Cedry, interakativní komiksová hra o životě duševně nemocných.
pořádá: Iniciativa Auto*Mat, v Karlíně ve spolupráci s Fokusem Praha a Green Doors a dalšími sousedy.
kde:
info:

20.září VÝLET PARNÍKEM PO VLTAVĚ
 Tradiční výlet lodí v centru Prahy pro zaměstnance a klienty všech Fokusů.
pořádá:Fokus ČR
kde: Kotviště lodi Cecilie u Čechova mostu.
info:

22.září MINIKONFERENCE UZDRAVME SE
 Beseda bude na téma, co potřebujeme od psychiatrie a co potřebuje psychiatrie od nás, zváni jsou všichni, kdokoli, účastnit se budou jak odborníci z Fokusu Praha různých profesí, peer pracovníci taky, také zástupci odborné veřejnosti zvenčí - z Magistrátu, pozveme ÚVN, PNB atd.
pořádá: Centrum Břevnov Fokusu Praha
kde: Centrum Břevnov, Meziškolská 2
info:

říjen DUŠE JAKO MÚZA
15:00 - 20:00výstava fotografií Petry Sinecké, naší kolegyně ze sociální firmy Zahrada, v prostorách Jůnova statku. Častým námětem jejích fotografií jsou ženy v nejrůznějších proměnách a situacích. Petra Sinecká vystavovala v letošním roce již v Sanatoriu Ondřejov a v prostorách Lighthouse Praha.
pořádá: Centrum sociálních firem Fokusu Praha
kde: Jůnův Statek, Sedlec u Líbeznic
info:

  NOVÝ SVĚT
 Promítání dokumentárního filmu Nový svět z nabídky Kinedoku. Následovat bude beseda s tvůrkyní dokumentu, kterou bude moderovat Studio 27. Z besedy vznikne videozáznam.
pořádá:Kinedok a Studio 27 Fokusu Praha
kde: Kavárna Liberál, Heřmanova 6, Praha 7
info:

5. - 31.října PŘÍBĚHY DUŠE
 - Již druhým rokem nabízíme seznámení s životními příběhy našich klientů, skutečných lidí, kterým do života vstoupila duševní nemoc. Zveme vás proto do příjemného prostředí třech kaváren v Mělníku, kde si můžete tyto příběhy v literární podobě přečíst u své oblíbené kávičky.
pořádá:Centrum Mělník a Dolní Povltaví Fokusu Praha
kde: Kavárna v Muzeu, nám. Míru 54, Mělník, Galerie a Café Ve Věži, ulice 5. Května – Pražská brána, Mělník, Kavárna Marlen, Legionářů 84, Mělník
info:

6.října BENEFIČNÍ AUKCE FOTOGRAFIÍ
 V prostorách podniku Klubovna 2. patro proběhne výstava a následně „Nultý ročník“ benefiční aukce fotografií. Příznivci Fokusu či milovníci umělecké fotografie budou moci v průběhu akce vydražit fotografie a přispět tak na aktivity pro klienty Centra Podskalí. Zbylá část večera bude zasvěcena společenské zábavě, poslechu hudby i tanci.
pořádá:Centrum Podskalí Fokusu Praha
kde: Dlouhá 37, Praha 1
info:

10.října SVĚTOVÝ DEN DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ
 
pořádá:
kde:
info:

10.října Dny otevřených dveří v PN Bohnice a Světový den duševního zdraví
18:15 - přednáška Člověk s duševním onemocněním a práce v Green Doors z.ú., Mgr. Jan Socha
pořádá: Green Doors
kde: Peer klub PNB - Divadlo Za plotem v 18:15 hod.
info:

Nahoru