O týdnechProgramArchivFotogalerieFokusHistorieKontakt

27.září HAPPENING: OBJETÍ PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ
od 10:00 a od 14:00Někdy stačí pro zlepšení nálady a pocit pohody jen málo. V centru Hradce můžete potkat dopoledne studenty Lékařské fakulty sdružení v IFMSA CZ, pobočka HK, a v odpoledních hodinách pracovníky Péče o duševní zdraví, jejich klienty a dobrovolníky, kteří Vám nabídnou objetí zdarma.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: Centrum Hradec Králové
info: pdz.cz

2.října SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ TÝDNŮ PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ A VERNISÁŽ KRESEB ŠTĚPÁNA MÁLKA “GEOMETRIE”
18:00Štěpán Málek je bohatou osobností, která je rozkročena od punkové hudby, kterou provozuje 36 let, po mnohaleté pedagogické, básnické a výtvarné zkušenosti. Jeho výtvarný jazyk má i meditativní polohu, která od diváka vyžaduje tichý dialog. Přijďte se zastavit a nechat na sebe působit výtvarné artefakty. Po vernisáži následuje hudební vystoupení autora Štěpána Málka a jeho hostů.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: Galerie Artičok, Třída Karla IV. 493, Hradec Králové
info: pdz.cz

3.října WORKSHOP "SYNDROM VYHOŘENÍ A JAK SI S NÍM PORADIT"
18:45Všichni ve svém životě dojdeme do bodu, kdy nás to už nebaví, omrzí nás lidé okolo a nejraději bychom odpluli na pustý ostrov. Přesně tak vypadá vyhoření! Společně zjistíme, proč jsou někteří lidé k vyhoření náchylnější a jak syndrom vyhoření probíhá. Hlavně vám poradíme, co dělat, abyste se vyhoření vyvarovali a byli oporou těm, kteří to potřebují.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: Galerie Artičok, Třída Karla IV. 493, Hradec Králové
info: pdz.cz

4.října ODBORNÝ A DOPROVODNÝ PROGRAM PSYCHIATRICKÉ KLINIKY FAKULTNÍ NEMOCNICE HRADEC KRÁLOVÉ
17:00 - 19:00Zveme Vás na odborný program do Fakultní nemocnice HK. První bude přednáška na téma " Škodlivost kouření - jak s ním bojovat?". Následovat bude ukázková hodina Kristýny Hosákové "Skupinová terapie u pacientů s psychózou - metakognitivní trénink". Pak pro zájemce proběhne prohlídka vybraných prostor Psychiatrické kliniky. Na závěr nabídneme kytarový koncert Pavla Skalického. V rámci doprovodného programu můžete shlédnout i zakoupit výrobky pacientů psychiatrické kliniky.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: Psychiatrická klinika Fakultní nemocnice, Sokolská 581, Hradec Králové
info: pdz.cz

5.října ARTETERAPIE – PŘEDNÁŠKA TOMÁŠE MIRO ZÁHOŘÍKA
19:00Co je tvořivé, je i léčivé! Expresivní arteterapie pro duševní zdraví. Seznámení s arteterapeutickými technikami, které mohou být inspirací pro smysluplné využití volného času, pomáhají objevovat vlastní schopnosti a rozšiřují repertoár tvořivých dovedností. Arteterapie je zároveň preventivní i rehabilitační činností a zvyšuje adaptační schopnosti. Tomáš Miro Záhořík je malíř a arteterapeut. Působí jako lektor workshopů expresivních výtvarných a pohybových technik sebepoznání s využitím čtyř základních principů: Rituál - zpevňuje celistvost jednotlivce i skupiny. Terapie - probouzí sebeuzdravující potenciál skrytý v každém člověku. Umění - podporuje tvořivost, intuici a hledání vize. Hra – vytváří upřímnost a osvobozuje od připoutanosti. www.cheironart.cz
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: Galerie ARTIČOK, Tř. Karla IV. 493, Hradec Králové
info: pdz.cz

5.října PEČEME NEJEN PRO SIMONU
 Živé vysílání na Facebooku: www.facebook.com/Tydny.pro.dusevni.zdravi/ Budeme péci preclíky v tréninkových bytech, kde bydlí lidi s duševním onemocněním. Můžete nahlédnout, jak tréninkové bydlení vypadá, kdo v takových bytech bydlí a proč. Výsledný produkt bude moci ochutnat na akci One human show Simony Babčákové, která proběhne v pondělí 9. října v Divadle Drak.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde:
info: pdz.cz

9.října ONE HUMAN SHOW SIMONY BABČÁKOVÉ O DUŠEVNÍM ZDRAVÍ
18:00Simona Babčáková je známá herečka a improvizátorka, která s organizací Péče o duševní zdraví spolupracuje na programu Týdnů pro duševní zdraví již třetím rokem. Jelikož slova duševní zdraví užíváme běžně, ale málokdo se zamyslí, co to vlastně duševní zdraví znamená, rozhodla se Simona Babčáková na toto téma s Vámi podívat svým osobitým, kreativním a vtipným způsobem za hudebního doprovodu Tony Nyass, Vladimíra Keichera a Jana Melichara. Přijďte si užít jedinečný večer, který už se nikdy nebude opakovat. Vstupné 100,- Kč
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: Divadlo Drak, Hradební 632/1/632
info: pdz.cz

Nahoru