O týdnechProgramArchivFotogalerieFokusHistorieKontakt

od 2.října - 30.listopadu VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ „V BUBLINĚ“
16:00Fotografie pořízené pro tuto výstavu mají vyjadřovat myšlenky a touhy, které každý zažíváme, a nezáleží na tom, zda jsme zdraví či nemocní. Na fotografiích jsou lidé s duševním onemocněním i lidé zdraví. Každý z nich do své „bubliny“ zformuloval obsah, který ho charakterizuje.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: Vestibul Městské knihovny Rychnov nad Kněžnou
info: pdz.cz

7.října DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ: SNĚHEN
15:00 - 17:00Debut divadelního sboru Dr.amAS, inscenace Sněhen, vznikl na námět Petra, jehož vášní jsou data narození a jmenných svátků. Sněhen je třináctý měsíc v kalendáři. Je to měsíc mezi lednem a únorem, který je plný podivných mezinárodních dnů. Svátek v něm slaví i ti, kteří v běžném kalendáři nejsou, třeba Ježíšek. Sněhen se nikdy nebude opakovat dvakrát stejně, podobně jako toto představení, které je stále živé a definitivní verze scénáře neexistuje. Po skončení představení bude následovat diskuse s herci.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: ZUŠ Rychnov nad Kněžnou, Panská 1492
info: pdz.cz

7.října PŘEDNÁŠKA PRO STUDENTY GYMNÁZIA F. M. PELCLA (neveřejná akce)
 Během přednášky se studenti dozvědí základní informace o činnosti Péče o duševní zdraví, o náplni práce sociálních pracovníků, o projevech duševních nemocí. Seznámí ses příběhy lidí s duševním onemocněním. Po přednášce následuje diskuse.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde: Gymnázium F. M. Pelcla, Hrdinů odboje 36
info: pdz.cz

7.října KDYŽ JE NEMOCNÁ DUŠE - DESTIGMATIZAČNÍ PŘEDNÁŠKA
 Pracovníci rychnovského střediska připravili poutavou přednášku o tom, co se děje, když je nemocná duše. Jak se žije lidem s duševním onemocněním a jaké jsou možnosti jim pomoci.
pořádá: Péče o duševní zdraví
kde:
info: pdz.cz

Nahoru