O týdnechProgramArchivFotogalerieFokusHistorieKontakt

od nyní - 6.října Výstava TAJEMNÁ ZÁKOUTÍ MYSLI a „PSYCHOLAMPA“
po - pa 10:00 - 18:00Společná výstava 25 výtvarníků se zkušeností s duševním onemocněním. V „psycholampě“ designérky Anny Marešové a režisérky Kláry Jakubové návštěvník prožije pocity člověka se schizofrenií.
pořádá: Art Movement, z.s.
kde: Kateřinská zahrada, Kateřinská 2, Praha 2
info: www

6.září Cesta k duševnímu zdraví
17:00 - 18:30Co to znamená trpět duševní nemocí nebo mít poruchu osobnosti? Jaké mají duševní nemoci a poruchy osobnosti příčiny? A dají se jejich projevy léčit nebo zmírnit? Jak se bránit přetrvávající stigmatizaci duševně nemocných ve společnosti? O tom všem a mnohém dalším bude přednáška i následná diskuse.
pořádá: Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
kde: Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 98/1, Praha 1
info: www

9.září DEN DYSLEXIE
10:00 - 18:00Den dyslexie je den plny workshopů s umělci, přednášek, ukázek výukových pomůcek. Naším cílem je poukázat na fakt, že dyslexie je dar. Dyslexie a jiné dyshandicapy nemají vliv na inteligenci.

Upozornění: Vzhledem k charakteru kulturní památky závažné stavebně technické důvody vylučují prostor přizpůsobit osobám s omezenou schopností pohybu. Maminky s kočárky žádáme, aby kočárek nechaly u pokladen. Rádi však pomůžeme komukoli do schodů.
pořádá: DYS - Umění a věda na podporu dyslektickým dětem, z.s
kde: Galerie hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze, Staroměstském náměstí v Praze 1 má č.p. 605, akce se koná v nejvyšším patře.
info: www, Plakát

13.září Beseda s Radkinem Honzákem
19:00 - 22:00Slovutný psychiatr Radkin Honzák nám s vtipem sobě vlastním poví, jak může humor pomoci s bolavou duší. Zpovídat ho budou s nadhledem a ze svého úhlu pohledu členové Studia 27. Přednáška se uskuteční díky spolupráci s mobilním komunitním centrem OKO.
pořádá: ArtMovement a Studio 27 Fokus Praha, z.ú.
kde: Vondráčkova posluchárna Psychiatrické kliniky, Ke Karlovu 11, Praha 2
info:

14.září Jarmark u Ludmily
 Pro rok 2017 jsme jako ústřední téma jarmarku zvolili kampaň v rámci destigmatizace osob s psychiatrickým onemocněním „Jsem člověk, ne diagnóza“ kterou bychom rádi upozornili širokou veřejnost na téma duševní nemoci a naše vnímání lidí, kteří jsou „jiní“. Lidé si budou moci vyzkoušet, jaké to je, když člověk trpí halucinacemi nebo depresí. Budou zde k dispozici informační materiály a odborníci, kteří poskytnou informace o možnosti podpory osob s chronickým duševním onemocněním.
Centrum duševní zdraví pro Prahu 8 se představí na Jarmarku u Ludmily.
pořádá: Diakonie skp Praha
kde: Náměstí Míru, Praha
info: www

16.září Zažít město jinak na Výtoni
 Zažít město jinak na Výtoni s Podskalskou celnicí! Pracovníci i klienti Fokusu Praha – Centrum Podskalí budou s návštěvníky na Výtoni prožívat výjimečný den – budete s nimi moct muzicírovat, hrát společenské hry, vyprávět nebo si budete moc zakoupit něco pěkného na památku z místní sociálně terapeutické dílny. V rámci sousedské slavnosti i letos bude celodenní vstup zdarma do Podskalské celnice na Výtoni, kde najdete stálou expozici Zaniklé Podskalí a život na Vltavě.
pořádá: spolek Auto*Mat, Fokus Praha, z.ú.
kde: Výtoň, Praha 2
info: www

16.září Zažít město jinak v Karlíně
 I letos najdete lidi z Centra Karlín Fokusu Praha na sousedské slavnosti v Karlíně. Přímo na ulici s nimi budete moct tvořit, poslouchat koncerty nebo povídat nejen o duševním zdraví. Kromě ulice Křižíkova nás najdete u divadla Kámen, kde se zapojíme do kampaně o záchranu výtopny. Připravili jsme worskshop s vyráběním placek a bazárek hraček.
pořádá: spolek Auto*Mat, Fokus Praha, z.ú.
kde: Křižíkova a Nekvasilova, Praha 8
info: www

16.září Vidět Břevnov jinak
10:00 - 13:00Pojďte vidět Břevnov jinak! Jaké je dívat se na svět přes růžové brýle? Zde si budete moct růžové, zelené nebo třeba žluté brýle vyrobit. Nabídneme vám více možností a sami si vyberete svůj pohled na svět pro dnešní den. Kdo bude vidět svět moc černě, bude si moct hned popovídat s odborníky na duševní zdraví. V rámci akce "Zažít Břevnov jinak" uskuteční workshop pro děti i dospělé Centrum Břevnov Fokusu Praha.
pořádá: spolek Auto*Mat, Fokus Praha, z.ú.
kde: U Kaštanu
info: www

18.září Zahradní párty v Kluby Mosty
14:00 - 17:00Návštěvníci bývalí i současní jsou zváni na zahradní slavnost do Klubu Mosty. Nejen že se bude vzpomínat, budeme se i chystat na oslavu v širším kruhu příznivců. Jako vždy nebudou chybět typické buřtíky, hudba, společenské hry.
pořádá: Fokus Praha, z.ú.
kde: Dolákova 24, Praha 8
info:

18.září – 22.září Jídlo pro duši
11.30 – 20.00Jak jídlo napomáhá zotavení?
Týden speciálního menu v Jídelně Kuchařek bez domova reflektuje výživové požadavky jednotlivých nemocí jako je závislost, PTSD (posttraumatická stresová porucha), Alzheimer, deprese, schizofrenie nebo bipolární porucha. Týden prezentace zdravého jídla a moderované setkání s odborníkem či odbornicí na své obtíže - člověkem s duševním onemocněním. Menu bude podáváno vždy od 11.30 do 18.00, v 18.00 začínají setkání s hosty. Interier JÍDELNY výzdobou doprovodí téma DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ. Přijďte jíst, přijďte se dozvědět více, přijďte diskutovat!
pořádá: Jídelna Kuchařek bez domova
kde: Jídelna Kuchařek bez domova, Brožíkova 6, Praha 5
info: FB, plakát

20.září Fokus ČR na parníku
15:00 - 17:30
odjezd 15:30
Tradiční setkání všech fokusáků, klientů i jejich rodin z celé ČR na výletním parníku Cecílie. Krásné výhledy na vltavské břehy doplní jako každoročně raut. Také bude možnost předvést na pódiu svůj hudební talent!
pořádá: Fokus ČR
kde: od Čechova mostu
info: Pozvánka

20.září Beseda s Bárou Lacinovou a Markétou Sedláčkovou
od 19:00Čistě ženská témata s námi budou sdílet Bára Lacinová, matka, jež navzdory svému onemocnění dokázala sama vychovat své dvě děti a Markéta Sedláčková, která zažila laktační psychózu. Zpovídat je budou citliví a empatičtí moderátoři ze Studia 27.
pořádá: ArtMovement a Studio 27
kde: Vondráčkova posluchárna Psychiatrické kliniky, Ke Karlovu 11.
info:

21.září Výstava Duše jako múza
vernisáž od 17:00Ve foyer KD Krakov budou v září a říjnu k vidění grafiky a malby lidí, kteří tvoří ve studiu Tomáše Brauna a zotavují se z duševního onemocnění v Centru duševního zdraví pro Prahu 8.
pořádá: Fokus Praha, z.ú.
kde: Ve foyer KD Krakov , Praha 8
info: Leták

26.září Jídlo a duševní zdraví - 15 let Klubu Mosty
 Svépomocný Klub Mosty vedou lidé, kteří sami prošli zkušeností s duševním onemocněním a pomáhají ostatním hledat cestu k zotavení. Na oslavu 15 let od založení přijal pozvání Will Hall, terapeut a člověk, který sám překonal schizofrenii a přednáší o cestě k zotavení po celém světě. Besedovat o vztahu jídla a psychiky bude Margit Slimáková, specialistka na zdravotní prevenci a výživu.
pořádá: Fokus Praha, z.ú.
kde: Žižkostel, Náměstí barikád 1, Praha 3
info: Leták

26.září Duše v ulicích: ženy bez domova a duševní zdraví
15:00 - 22:00CO SE BUDE DÍT?: Zažijete pouliční sebezkušenostní skupinu, relaxaci venku, divadlo, do kterého se vstupuje, experimentální arteterapii, spoustu šílených lidí, divadlo duševně nemocných, diskuzi s člověkem se zkušeností bláznivého bezdomovectví a hřebem večera bude zatím utajený koncert.
PROČ?: Společně oslavíme lidi, kteří a které prožívají duševní onemocnění jako jsou deprese, PTSD, schizofrenie anebo třeba smutek a stres v ulicích měst.
pořádá: Jako doma – Homelike o.p.s.
kde: Na Letné, pod kyvadlem
info: FB, plakát

5.října Benefice pro Podskalí
 Aukce fotografií na podporu aktivit lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Další část večera bude zasvěcena společenské zábavě, degustaci vína, poslechu hudby, elektroswingu, i tanci.
pořádá: Fokus Praha, z.ú.
kde: Klubovna 2. patro
info: benefice-pro-podskali.cz

6.října Setkání s Seanem Blackwellem na téma „Léčivý potenciál psychóz“
17:00 - 20:00Sean Blackwell je terapeut, autor knihy Am I Bipolar or Waking Up?, která pojednává o jeho duchovním probuzení,jež se prolínalo s krátkým pobytem v psychiatrické lécebne v roce 1996. Radikálne zpochybnuje patologizaci bipolární poruchy a otevírá pro tuto dobu duležitou otázku: „Je nutné diagnostikovat, psychiatricky nálepkovat a lécit dospívající, kterí nejspíš vubec nejsou nemocní, ani blázni, ale “pouze” procházejí obtížným procesem osobní transformace?"
pořádá: e@go Choceň (kačka, jirka, majda) a VIDA z.s.
kde: Café Therapy, Školská 30, Praha 1
info: www.vidacr.cz, pozvánka

8.října OKOFEST vol. 2 - Utišíme hlasy
14:00 - 24:00Film s psychiatrickou tématikou a následná debata, koncerty, slampoetry s tématikou duševního zdraví, divadlo pro děti, komiksová dílna s oceňovanou Štěpánkou Jislovou.
pořádá: Art Movement, z.s.
kde: Petrohradská kolektiv, Petrohradská 438/13, Praha 10
info: www, FB

10.října Vernisáž výstavy IGOR KUPEC – Typografie duševních poruch
18:00Po celý den si můžete v kavárně navíc zakoupit Smysluplný preclík na podporu projektu Čistá duše – Udělej krok a večer od 20:00 zajít na koncerty HC/Punk kapel.
pořádá: Green Doors, z. ú.
kde: Café Na půl cesty, park Na Pankráci
info: www, plakát

celý říjen říjnová výstava #prolomitstigma
 Fotografie s příběhy lidí se schizofrenií jsou dány do kontrastu se stigmaty veřejnosti a jsou doplněny výtvarnými díly lidí, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním.
pořádá: Green Doors, z. ú.
kde: V. kolona, Ústavní 91,areál PN Bohnice, Divadlo Za plotem, Praha 8
info: www , plakát

10.října přednáška: V. kolona - tréninková kavárna "za plotem", ale pro všechny
18:00Přednáška se koná v rámci Dne otevřených dveří v PN Bohnice
pořádá: Green Doors, z. ú.
kde: V. kolona, Ústavní 91,areál PN Bohnice, Divadlo Za plotem, Praha 8
info: www, plakát

10.října koncert Luboš Pospíšil
20:00V rámci Dne otevřených dveří v PN Bohnice zahraje v V. koloně Zpěvák a člen legendární skupiny C & K Vocal
pořádá: Green Doors, z. ú.
kde: V. kolona, Ústavní 91,areál PN Bohnice, Divadlo Za plotem, Praha 8
info: www, plakát

Nahoru